İade Şartları

 

Teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde makbul.com.tr üzerinden başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz.  
 
İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir: 
Almış olduğunuz ürünü bozulmasına imkân vermeden satış faturası tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Orijinal kutusu bozulmuş, tekrar satışa sunulma özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İadenizin onaylanması için ürünler eksiksiz bir şekilde iade edilmelidir. Ürünü iade etmeden önce mutlaka iade nedeninizi belirtmelisiniz. Ve iade sebebiyle, siparişte faydalanmış olduğunuz hediye ürünler de iade edilmelidir. 

Taşıma sırasında hasar görmüş ürünü tespit etmek için kapınıza gelen siparişi kargo yetkilisinin yanında açıp faturası ile karşılaştırınız. Bir hata, eksiklik ve tahribat olup olmadığını kontrol ediniz. Almış olduğunuz üründe tahribat veya eksiklik olması koşulunda kargo görevlisinin yardımı ile tutacağınız tutanakta belirtip, ürünü kargo yetkilisine teslim ediniz. Aksi halde ürünü eksiksiz aldığınız kabul edilip iade işlemi gerçekleştirilmez. Fişsiz, faturasız ve tutanaksız gönderilmiş olan ürünlerin iadeleri firmamız tarafından kabul edilmemektedir. Talep ederseniz taşıma sırasında hasar görmüş olan ürününüzün yerine aynı veya eş değerde başka bir ürün alabilirsiniz. 

 

Web sitemizde alışverişlerinizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanılmaktadır.Daha fazla bilgi için tıklayın