İptal ve İade İşlemleri

 

Sitemizde alışveriş yaparken siparişinizi iptal edebilir, siparişinizdeki ürünlerin bir kısmını iptal edebilir veya teslimat sonrası satın aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz.  

Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?

Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünleriniz kargoya verilmeden önce siparişinizi veya siparişinizdeki ürünlerin bir kısmını iptal edebilirsiniz.

“Hesabım” bölümünden “Siparişlerim” alanına gidiniz. “Detay” kısmından “İptal Et” düğmesini tıklayarak, siparişin tümünü iptal edebilirsiniz veya siparişinizdeki bir kısım ürünleri iptal edebilirsiniz.  

İptal işlemini web sitemizden yapabileceğiniz gibi, 444 8 808 çağrı merkezimizi arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer siparişinizin tümünü iptal ettiyseniz, siparişinizi “Hesabım” bölümünde “İptallerim” alanında görebilirsiniz. Siparişinizdeki ürünlerin bir kısmını iptal ettiyseniz, siparişinizi Siparişlerim alanında görmeye devam edeceksiniz.

Kargoya verildi aşamasından sonra siparişinizle ilgili iptal işlemi yapılamamaktadır.

İade Politikası

Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümlerindeki kriterler esas alınarak yapılmaktadır. Satın aldığınız ürünlerin iadesini, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde makbul.com üzerinden veya çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

İadenizin onaylanması için ürünler eksiksiz bir şekilde iade edilmelidir. Ürünü iade etmeden önce mutlaka iade nedeninizi belirtmelisiniz. Ürünlerinizi iade sürecinde tarafınıza bildirilen kargo firması ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

Aldığım Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

Ürünlerin tarafınıza tesliminden itibaren 14 içinde ürün iade işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

“Hesabım” bölümünden “Siparişlerim” alanına gidiniz. “Detay” kısmından “İade Talebi Oluştur” düğmesini tıklayarak, iadenizle ilgili süreci başlatabilirsiniz. İade edeceğiniz ürünleri ve iade nedenlerini seçmeniz gerekir. “İade Et” düğmesine tıklayınca iade talebiniz oluşturulacaktır.

İade işlemini web sitemizden yapabileceğiniz gibi, 444 8 808 çağrı merkezimizi arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

İade talebinizle ilgili sürecin detaylarını, “Hesabım” bölümünden “İadelerim” alanında görebilirsiniz. İade talebiniz oluştuktan sonra ürünleri kargoya verebilirsiniz diye e-posta/SMS gelince ürünlerinizi kargoya veriniz. İade edebilirsiniz mesajı tarafınıza gelmedikçe lütfen ürünleri göndermeyiniz.

İade paketinizde ürünlerle birlikte faturanızı da göndermelisiniz. Faturanızın alt kısmındaki iade ve değişim bölümünü doldurunuz. Faturanızı bulamıyorsanız “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim” alanına gidiniz. “Detay” kısmından “Fatura Görüntüleme” düğmesine tıklayarak faturanıza ulaşabilirsiniz.

Mesajda gelen bilgilerle, iade paketinizi anlaşmalı kargo firmamızdan “Ücretsiz” olarak gönderebilirsiniz. İade paketi ulaştıktan sonra inceleme işlemi başlatılacaktır.

İade inceleme işleminiz sonuçlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgi verilmektedir. İade sürecinizin olumlu sonuçlanması halinde ürünlerin bedeli tarafınıza geri ödenecektir. İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürünler, adresinize kargo ile gönderilecektir.

Ürünleri Mağazanıza İade Edebilir miyim?

İnternet sitemizden yapılan alışverişlerde alınan ürünler, Makbul mağazasına iade edilememektedir. İade işlemini web sitemizden veya çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

İptal/İade Ettiğim Ürünlerin Ücreti Ne Zaman Yapılacak?

Siparişi ödeme şeklinize göre ürün bedelleri tarafınıza geri ödenecektir.

Kredi/banka kartı geri ödemesinin kartınıza yansıma süresi bankaya göre 2-7 iş günü arasında sürmektedir. İade tutarı kartınızın limitine geri yansıtılmaktadır.

Havale/EFT ile yapılan işlemin hesabınıza yansıması, geri ödeme işleminin yapıldığı gün içinde gerçekleşmektedir.

Web sitemizde alışverişlerinizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezler kullanılmaktadır.Daha fazla bilgi için tıklayın